Písecké minižačky se zúčastnily dvoudenního XIX. ročníku Pramínek CUP 2016 v Pardubicích, na kterém se představilo jedenáct družstev rozdělených do dvou skupin.  Písecké házenkářky ve skupině porazily HC Pardubice 8:3, V. Meziříčí 10:3, H. Brod (děvčata) 12:4,  TJ Sokol Kobylisy 13:7 a H. Brod (chlapci) 13:5 a bez ztráty bodu postoupily do finálových utkání. Zde se narazily na výborné hráčky z DHC Slavia Praha a HC Háje Praha. V obou zápasech skončil první poločas nerozhodně 4:4, naštěstí se ve druhém poločase písecké hráčky střelecky zvedly a vyhrály  8:6 a 9:6. Posledním zápasem turnaje byl  finálový souboj s prvním družstvem druhé skupiny, TJ Velké Meziříčí (chlapci). V zaplněné hale se očekával velký souboj dosud neporažených družstev. Písecká děvčata se chlapců nezalekla a hned od úvodního  písknutí rozhodčího urputně bojovala o každý míč a svého soupeře porazila 12:4 a staly se tak absolutními vítězkami turnaje. V dívčích kategoriích skončila Slavia na druhém místě, Sokolky z Kobylis skončily třetí před HC Háje Praha. Děvčata si domů odvezla krásný pohár a každá medaili a drobné ceny. Písecké družstvo vyniklo hlavně  výbornou obranou a rychlým přechodem do útoku.

Sestava a střelci: Hejtmánková, Kuchtová - Zelenková 11, Ťupová 25, Kocová 13, Kračmanová 17, Kolářová 1, Stehlíková 1, Černá, Malcová 2, Bártová 5, Seidlová 10

Horní řada: trenér Jan Slavík, Lucie Bártová, Anna Kocová, Stella Ťupová, trenér Irena Slavíková, Antonie Kolářová, Diana Černá, Eliška Stehlíková, trenér Martin Semecký
Uprostřed: Nella Kračmanová, Barbora Seidlová, Emma Zelenková, Zuzana Malcová
Ležící: brankářky Jana Kuchtová a Aneta Hejtmánková