Kategorie: Mládež

Písecké házenkářky se o víkend účastnily dalšího kvalitně obsazeného turnaje. Týden po starších žačkách cestovaly do Veselí nad Moravou mladší žačky, které se zúčastnily Mikulášského turnaje. Dvanáct týmů z Čech a Slovenska bylo rozděleno do dvou základních skupin po šesti družstvech, na naše děvčata čekala ve skupině „B“ soupeřky z Hodonína, Zlína, Otrokovic, Piešťan a Tatranu Bohunice. Základní skupinu zvládly holky na výbornou a s pěti výhrami a plným počtem deseti bodů postoupily do finálové skupiny o 1.-6. místo, kam si přenesly čtyři body ze základní skupiny. O cenný kov tak písecké házenkářky bojovaly s domácím Veselím nad Moravou, se kterým remizovaly 9:9, s Velkou nad Veličkou, kterou porazily rozdílem dvou branek 13:11 a v posledním zápase, v přímém souboji o zlato se Sokolky utkaly s házenkářkami ŠKP Bratislava, které porazily 14:10 a mohly tak slavit vítězství a prvním místo!

Číst dál...
 
Kategorie: Mládež

O uplynulém víkendu se starší žačky oddílu házené Sokola Písek zúčastnily Memoriálu Milana Příhonského, který se konal v bývalé baště ženské interligové házené, ve Veselí nad Moravou. V konkurenci deseti týmu z České republiky a ze Slovenska obsadily holky krásné třetí místo, když se šestkrát radovaly z vítězství a jen třikrát odešly ze hřiště poražené. Už v sobotu 2. prosince holky rozehrají nejvyšší žákovskou soutěž, Žákovskou ligu a hned v prvním kole cestují do nedalekých Strakonic, kde je čeká místní HBC Strakonice, Hvězda Cheb a pražské týmy z Hájů a Kobylis.

Číst dál...
 
Kategorie: Mládež

MLD: Po špatném začátku, kdy se nemohly domácí hráčky dostat do tempa, se po time-outu v 7. minutě utkání zlepšila hlavně obranná činnost. Zejména díky ní se jim dokázalo skóre otočit ve svůj prospěch. Bohužel se opakovala stejná situace jako v předchozích zápasech a to, velké množství neproměněných šancí. Naštěstí soupeřky z Olomouce nekladly moc odpor, a proto byl poločasový stav 15:7 pro Sokolky.

Číst dál...
 
Kategorie: Mládež

Poslední říjnovou neděli přivítaly písecké dorostenky v obloukové hale ve dvojutkání pražskou Slavii. Nejprve nastoupily mladší dorostenky, které chtěly navázat na sérii tří vítězství. V případě úspěchu se mohly dostat na třetí místo právě před svoje soupeřky. Většinu prvního poločasu byly domácí hráčky lepším družstvem a dostaly se do vedení 10:5. Závěr jim ale nevyšel a soupeřky snížily na rozdíl jediné branky 11:10. V druhé části utkání byla hra již zcela vyrovnaná a nikdo se nedostal do vedení o více jak jednu branku. Písecké hráčky trápila po celý zápas produktivita a i když si dokázaly šance připravit, tak 44 % úspěšnost byla hodně nízká. Navíc se jednalo o vyložené šance včetně pěti sedmiček, které se nepodařilo proměnit. Ve hře je držela dobrá obrana a velmi dobrý výkon brankářky. Slavii se podařilo v závěru dostat do dvougólového vedení, které se podařilo pouze snížit na konečných 21:22. I přes bojovný výkon celého družstva to na body tentokrát nestačilo. 

Číst dál...
 
Kategorie: Mládež

Písecké házenkářky zajížděly v rámci šestého kola dorosteneckých lig na horkou půdu do Ostravy, kde se odehrála sokolská derby.

Nejprve se představily starší dorostenky, které odehrály s domácími vyrovnané utkání. První poločas tahaly písecké hráčky za kratší konec a prohrály jej o dvě branky 15:17, kdy se střelecky dařilo hlavně Kocové s pěti brankami. Ve druhém poločase zejména díky zlepšené důrazné obraně, dokázaly naše dorostenky dostat hráčky Poruby pod tlak a využít tak jejich chyb. Střelecky se dařilo zejména Zelenkové. V závěrečné desetiminutovce dokázaly po dobrém kolektivním výkonu domácí tým přetlačit a odvézt si tak za výhru velmi důležité dva body. Všechny hráčky zaslouží pochvalu za velkou bojovnost.

Číst dál...
 
Kategorie: Mládež

MLD: První poločas jsme se trápili v útoku, zejména s proměňováním šancí a nedokázali tak soupeři odskočit na větší rozdíl. Naštěstí jsme slušně bránili a podržela nás brankářka. Ve druhém poločase jsme se snažili hru zrychlit, což se povedlo a dokázali jsme tak utkání dovést do jasného vítězství. Jsem také rád, že jsme po horším vstupu do sezóny dokázali bojovat a již třetím vítězstvím v řadě se dostat na vítěznou vlnu, kterou chceme potvrdit za čtrnáct dní v Ostravě se Sokolem Poruba.

Číst dál...
 

Strana 1 z 8

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>