Zobrazeno: 200

V poslední kole MOL ligy se rozhodovalo o dvou zbývajících místech v play-off. Naše házenkářky měly dva pokusy zajistit si postup mezi nejlepší čtyřku. K rozhodujícímu utkání přijela do Písku Olomouc, která k jistotě play-off potřebovala u Otavy zvítězit, tomu odpovídal i nástup Hanaček do utkání, kdy po pěti minutách vedly 4:1. Domácích házenkářkám se podařil návrat do utkání v polovině prvního poločasu, kdy vyrovnala svou jedinou brankou v utkání Tereza Pokorná. O tři minuty později šly Sokolky do vedení a ve 24. minutě vedly 10:8, na což reagoval hostující trenér oddechovým časem, který se vyplatil a Olomouc si do konce poločasu vzala vedení zpět, 11:10.

Číst dál...
 
Zobrazeno: 152

První mečbol, který by zajišťoval našim házenkářkám kolo před koncem jistotu play-off Sokolky neproměnily, rozhodne se tak v úplně posledním kole ve středu v Písku, kde přivítáme Olomouc a v Chorzově, kde hraje Plzeň. Píseckým házenkářkám v sobotu stačil bod, který byl ale v sobotním utkání hodně daleko, vyrovnaných bylo pouze prvních deset minut střetnutí do stavu 6:5 pro domácí. Mezi desátou a osmnáctou minutou se třikrát prosadily pouze domácí házenkářky a vytvořily si čtyřbrankový náskok, který do konce poločasu navýšily na sedmibrankový rozdíl. Druhý poločas začal pro tým trenérky Hromádkové hrůzostrašně, domácí házenkářky během osmi minut navýšily své vedení na deset branek a písecké házenkářky musely bojovat o každý gól s přihlédnutím na výsledek vzájemného utkání z Písku, které skončilo osmibrankovou výhrou Písku 29:21.

Číst dál...
 
Zobrazeno: 176

Po čtvrté v této soutěžní sezóně se proti sobě postavili Písek a Slavie. Dvakrát se z vítězství radovaly hráčky z Prahy, jednou v rámci evropského poháru naše děvčata, ani v jednom utkání ale ani jeden z celků nedominoval, a tak se u Otavy čekal zajímavý boj o dva důležité body v boji o play-off. Lépe do utkání vstoupily naše házenkářky, po deseti minutách vedly 4:1. První poločas byl velmi chudý na góly, k čemuž přispěly i obě brankářky, písecká Eva Bezpalcová měla úspěšnost 62% a i díky tomu šly Sokolky do šatny s jednobrankovým vedením 8:7.

Číst dál...
 
Zobrazeno: 141

Do konce základní části MOL ligy zbývají dvě kola. Celé soutěži tento rok vévodí Iuventa Michalovce, která má před svým největším rivalem z Mostu tří bodový náskok a o prvenství jí může připravit jen prohra v posledním kole na domácí palubovce s Kynžvartem. A právě Most a Kynžvart už mají jistotu českého play-off. O zbývající dvě místa si to rozdají tři týmy – Sokol Písek, DHC Plzeň a DHK Zora Olomouc. Nejlepší výchozí pozici mají naše házenkářky, které jsou aktuálně na třetím místě, bod před Olomoucí a tři před Plzní a s oběma soupeři se v posledních dvou kolech utkají. V prvním utkání na západě Čech, které je v plánu v sobotu 9. dubna stačí Sokolkám bod k jistotě postupu českého do play-off, výhra by je minimálně na den na bod přiblížila druhému Kynžvartu, který v neděli v Chebu hostí první český tým tabulky z Mostu, pokud by vyšlo utkání v Plzni pro naše děvčata bodově naprázdno, mají před posledním kolem stále vše ve svých rukách. Další adept na play-off z Olomouce hostí v předposledním kole doma pražskou Slavii, která šanci na nejlepší čtyřku ztratila prohrou v Písku a domácí remízou s Plzní. A právě s Olomoucí v posledním kole, kterou hostíme doma, se může rozhodovat jak o postupu do play-off, či pádu do play-out a celkovém umístění v tabulce, pátá Plzeň v posledním kole cestuje do Polska, kde ji čeká místní nepříjemný soupeř KPR Ruch Chorzów, kterého musí porazit, zda chce pomýšlet na nejlepší českou čtyřku. Zatím druhý Kynžvart, který druhé místo také nemá jisté míří na dalekou cestu k Zemplínu. Poslední dvě kola budou tedy napínavá a kromě Mostu nemá nikdo svoje místo jisté, přesto všichni doufáme, že pro naše děvčata budou po deseti letech zakončena postupem do play-off.

 

 
Zobrazeno: 191

První jarní den cestovaly písecké házenkářky k zápasu 22. kola nejvyšší soutěže házenkářek do Zlína. Jihočešky vyrazily na východ Moravy kvůli nemoci bez trenérky Hromádkové, kterou nahradili neméně zkušení trenéři Jan Slavík a Richard Ťupa. Sokolky povzbuzené výhrou proti Dunajské Stredě chtěly získat další dva důležité body v boji o play-off a odskočit svým pronásledovatelkám z Olomouce a Plzně na pět bodů. Třetí vzájemné měření sil tuto sezónu bylo velmi vyrovnané. Sokolky během prvního poločasu několikrát ztratily dvoubrankový náskok před domácími a na konci první půle, po třetím dvouminutovém trestu ztratily i nejlepší střelkyni týmu Terezu Pokornou.

Číst dál...
 
Zobrazeno: 145

K předposlednímu venkovnímu zápasu základní části cestovaly v neděli 3. dubna naše házenkářky do Polska, kde se utkaly s KPR Ruch Chorzow. Pro domácí to bylo druhé utkání během dvou dnů, protože Ruch hraje s MOL ligou i polskou druhou nejvyšší soutěž, kde usiluje o postup do Superligy a čtyři kola před koncem vede soutěž o šest bodů. Byť za sebou měly „Niebieskie“ sobotní zápas, domácí trenér postavil proti našim děvčatům téměř totožnou sestavu jako den předtím proti MTS Žory. Vstup do utkání vyzněl jednoznačně pro Písek. Hlavně díky skvělé Evě Bezpalcové v bráně byl stav utkání v 17. minutě 10:2 z pohledu hostí. Až po druhém domácím time-outu ve stejné minutě se domácí hráčky oklepaly a začaly náskok Sokolek stahovat, sérií tří branek tři minuty před koncem poločasu snížily na 9:13 a čtyřbrankovým rozdílem se odcházelo i do kabin za stavu 11:15 z pohledu domácích.

Číst dál...
 

Strana 1 z 26

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>