V dohrávce pátého kola nejvyšší soutěže zavítal do Písku vicemistr z loňské sezóny Házená Kynžvart. Sokolky neměly s házenkářkami z Karlovarského kraje pozitivní bilanci, když je za šest vzájemných střetnutí v nejvyšší soutěži porazily pouze jednou.

Úvodní desetiminutovka zápasu byla vyrovnaná, kdy se oba týmy střídaly v jednobrankovém vedení. Do dvoubrankového vedení se dostal poprvé Kynžvart v desáté minutě, když se třemi brankami dostal do vedení 7:5. Po čtvrthodině hry srovnala Iveta Korešová na 15:15 a Peter Sabadka na střídačce hostí reagoval oddechovým časem. Po minutové taktické poradě se do vedení dostal opět Kynžvart, tentokrát domácím utekl na rozdíl tří branek 14:11. Pět minut před první půlí vedly Západočešky už rozdílem čtyř branek 16:12. V poslední minutě se ale píseckým hráčkám podařilo dvěma brankami poločasové skóre korigovat na 15:17.

Číst dál...

Ke 4. kolu nejvyšší soutěže házenkářek zajížděly písecké házenkářky opět na Moravu, kde se po Porubě a Olomouci utkaly tentokrát se Zlínem. Zlínské házenkářky, které před sezónou posílily o reprezentační brankářskou jedničku Petru Kudláčkovou a spojku Veroniku Mikuláškovou, vyhlásily tento rok útok na play-off a boj, a tak šlo v sobotu v podvečer o přímý souboj konkurentů v boji cenný kov.

Číst dál...

Po měsíci běhání, plavání, posilování a tréninků v hale nastoupily bronzové písecké házenkářky k první dvěma přátelským zápasům. K oběma zápasům cestovaly svěřenkyně trenérky Hromádkové na Moravu, kde se nedaleko Brna v obci Měnín utkaly s rakouským týmem 7Drops WAT Atzgersdorf a ukrajinským týmem HC Galychanka Lvov.

Číst dál...

Druhé kolo nejvyšší soutěže házenkářek zavedlo písecké hráčky na Hanou, kde se utkaly s Olomoucí. Sokolky chtěly na vázat na vítězství z nedaleké Ostravy z prvního kola a domácí házenkářky si chtěly napravit reputaci po vysoké porážce z Mostu.

Na první branku utkání museli diváci v olomoucké hale čekat až do čtvrté minuty, kdy skóre otevřela písecká Valentýna Hauserová, za domácí rychle srovnala Machačová. Následovaly dvě branky Terezy Indrákové, která poslala svůj tým do vedení 3:1. V desáté minutě první půle už vedly Sokolky o čtyři branky 7:3 a v polovině poločasu už byl písecký náskok pětibrankový 12:7. Do konce poločasu držely hostující hráčky náskok tří až čtyř branek a první poločas vyhrály 19:15.

Číst dál...

Dvanáctileté čekaní na medaili skončilo. Písecké házenkářky se po sobotním zápase na Slavii mohou těšit ze zisku cenného kovu.

Cílem odvetného utkání proti Slavii bylo udržet náskok sedmi branek z prvního utkání hraného v Písku. Do utkání ale lépe vstoupily domácí hráčky, které si rychle vypracovali tří brankový náskok, který si držely až do dvacáté minuty první půle, bohužel pro Sokolky se domácím podařilo náskok deset minut před koncem první části navýšit už na rozdíl čtyř branek. Tři minuty před první sirénou se Písek díky Korešové přiblížil opět na dostřel tří branek 11:8 ale závěr poločasu hostujícím hráčkám hrubě nevyšel a díky třem inkasovaným brankám v posledních dvou minutách šly do šatny spokojenější domácí hráčky za stavu 14:8 a tedy se ztrátou jediné branky na manko z prvního zápasu.

Číst dál...

První utkání nového ročníku nejvyšší soutěže za sebou mají písecké házenkářky, které cestovaly do Ostravy k sokolskému derby s Porubou. Domácí tým posílený zkušenou Magdou Kašpárkovou cílí letos na vyšší, než předposlední pozici a naše házenkářky by si rády zopakovaly medailovou radost.

Začátek utkání Sokolů byl vyrovnanou partií, oba týmy se střídaly v jednobrankovém vedení, ale povětšinu první desetiminutovky sledovaly diváci v hale Sareza vyrovnanou bitvu. Jako první šly do trháku domácí házenkářky, kterým se podařilo sérií tří branek dostat v polovině první části hry do vedení 12:9, na což reagovala písecká lavička oddechovým časem, který na Jihočešky zabral předpisově. Čtyřmi brankami v řadě se písecké házenkářky dostaly zpět do zápasu, a dokonce i do vedení, když ve 20. minutě vedly 13:12, což donutilo pro změnu domácí tým k taktické poradě. Poruba šla do vedení opět čtyři minuty před koncem první části hry, když se dostala do vedení 15:14, hostující hráčky ale odpověděly hned třikrát a minutu před koncem vedly o dvě branky 18:16. Deset vteřin před první sirénou se ještě prosadila domácí Rajová a tak oba týmy odcházely do šaten za píseckého vedení 18:17.