Venue: Písek Datum so, 21. zář. 2024 Beginn 15:00

Handball Club Zlín
Zlín
-:- Sokol Písek
Písek

Druhé kolo nejvyšší soutěže házenkářek zavedlo písecké hráčky na Hanou, kde se utkaly s Olomoucí. Sokolky chtěly na vázat na vítězství z nedaleké Ostravy z prvního kola a domácí házenkářky si chtěly napravit reputaci po vysoké porážce z Mostu.

Na první branku utkání museli diváci v olomoucké hale čekat až do čtvrté minuty, kdy skóre otevřela písecká Valentýna Hauserová, za domácí rychle srovnala Machačová. Následovaly dvě branky Terezy Indrákové, která poslala svůj tým do vedení 3:1. V desáté minutě první půle už vedly Sokolky o čtyři branky 7:3 a v polovině poločasu už byl písecký náskok pětibrankový 12:7. Do konce poločasu držely hostující hráčky náskok tří až čtyř branek a první poločas vyhrály 19:15.

Zkušenost z let minulých hovořila jasně, druhý poločas mívají písecké hráčky v Olomouci horší než první, což se potvrdilo hned v páté minutě druhé části hry, kdy domácí hráčky snížily na jedinou branku 19:20. Těsné vedení Písek udržel a v desáté minutě druhého poločasu vedl opět o tři branky 23:20. Deset minut před koncem vedl Sokol už o pět branek 30:25 a tři minut před koncem bylo rozhodnuto za stavu 33:27 pro Písek. Závěreční dvě minuty patřily domácí Kubálkové, které třemi brankami v řadě korigovala porážku svého týmu na konečný stav 33:30 pro Písek.

Písecké házenkářky tak v Olomouci vyhrály po téměř dvou letech a pro Terezu Indrákovou šlo o první vítězství v barvách Písku v Olomouci. Další utkání nejvyšší soutěže házenkářek je v plánu tuto sobotu 21.září, kdy Sokolky doma přivítají slovenské profesionálky z Michalovců.

Kateřina Hromádková, trenérka Sokol Písek: „Vstup do zápasu se nám poměrně povedl, až na to, že jsme tam měly nějaké neproměněné šance, ale s tou hrou a organizací na hřišti jsem spokojená byla. Konec prvního poločasu jsme měly výpadek, problém s proměňováním, celkově vytvoření těch šancí. Ve druhém poločase se to zlepšilo, druhá polovina druhé půle se nám podařila ve smyslu vytvoření většího náskoku, který jsme už chtěly pohlídat.“

DHK ZORA OLOMOUC – SOKOL PÍSEK 30:33 (15:19)

Nejvíce branek: K. Kubálková 6, Daňková 6, Machačová 5 – Korešová 10, Indráková 7, M. Svobodová 4, Rozhodčí: Marek Bareš – Ondřej Háza, Sedmimetrové hody: 3/0 – 3/3, Vyloučení: 3:3, Diváci: 120