Venue: Písek Datum st, 16. říj. 2024 Beginn 18:00
Sokol Písek
Písek
-:- Házená Kynžvart
Kynžvart

Po měsíci běhání, plavání, posilování a tréninků v hale nastoupily bronzové písecké házenkářky k první dvěma přátelským zápasům. K oběma zápasům cestovaly svěřenkyně trenérky Hromádkové na Moravu, kde se nedaleko Brna v obci Měnín utkaly s rakouským týmem 7Drops WAT Atzgersdorf a ukrajinským týmem HC Galychanka Lvov.

První utkání odehrály Sokolky ve čtvrtek večer proti rakouskému soupeři, který v uplynulém ročníku rakouské nejvyšší soutěže skončil na druhém za dominantní týmem Hypo NÖ. Písecké házenkářky v prvním přátelském zápase vedly od samotného začátku, místy až o osm branek a na konec se radovaly z vítězství o pět branek 30:25. Páteční utkání proti ukrajinské Galychance, která kvůli válce na Ukrajině nastupuje v polské soutěži bylo o poznání vyrovnanější, v prvním poločase doháněl tým ze Lvova jedno až dvoubrankové vedení Písku, ale o poločase oba týmy odešly do šatny za stavu 12:12. Do druhé části vstoupily lépe písecké hráčky, které v 5. minutě vedly 15:12. Vyrovnat se Ukrajinkám povedlo přesně v polovině druhého poločasu a opět minut později, deset minut před koncem zápasu šly do vedení 21:20 a jednobrankové vedení udržely hráčky Galychanky až do konce zápasu, když zvítězily 23:22.

Obě utkání naplno splnila svůj účel, když se Sokolky utkaly se dvěma odlišnými styly hry, na hřiště se dostaly všechny hráčky, které na Moravu cestovaly, svoje první minuty v píseckém dresu odehrála Tereza Wollnerová, která vynechala celou minulou sezónu vinou zranění kolene a první minuty posbírala i Kristýna Coufalová, která přichází do Písku na hostování z Jindřichova Hradce.

Další přípravná utkání mají Sokolky v plánu za čtrnáct dní na turnaji v Plzni, kde se utkají s místním DHC, polskou Poznaní a francouzským týmem ATH, který vede bývalý reprezentační kouč Jan Bašný.

Sokol Písek – 7Drops WAT Atzgerdorf 35:30 (20:15)

Sestava Písku: Zelenková, Hauserová 2, Kocová 1, Wollnerová 2, Nosková, Kržová, Korešová 10/3, Indráková 7/1, Coufalová, Malcová, Bicanová 3, Stellnerová 9, Bezpalcová, Seidlová 1

Sokol Písek – HC Galychanka Lvov 22:23 (12:12)

Sestava Písku: Zelenková 3, Hauserová, Kocová 2, Wollnerová, Nosková, Kržová, Indráková 9/2, Coufalová, Malcová 3, Bicanová, Stellnerová 2, Bezpalcová, Seidlová 3