DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

Písecké házenkářky v sobotu 9. března mohly tři kola před koncem stvrdit svoji účast v letošním play-off a zabojovat o medaile, proti Olomouc jim k tomu stačil jediný bod, aby je právě Olomouc, která je šest bodů za nimi nemohla v závěru soutěže předskočit. Podzimní utkání na půdě soupeřek skončilo jednobrankovou výhrou Hanaček 29:28.

Do sobotní odvety lépe vykročily písecké hráčky, které po deseti minutách vedly 6:3. Zora se domácím hráčkám přiblížila na dostřel jediné branky v polovině první půle, ale Michaela Boorová dvěma brankami vrátila tříbrankové vedení svému týmu, 10:7. O osm minut později to opět byla hráčka s číslem 94, která navyšovala vedení domácího týmu na čtyři branky 13:9. Do konce prvního poločasu zvládly svůj náskok Jihočešky zvýšit na pět branek 17:12.

Střeleckou listinu druhého poločasu otevřela Claudia Roupcová, která snižovala písecký náskok na čtyři branky, následovalo olomoucké vyloučení. Domácí hráčky ale početní výhodu až trestuhodně nevyužily, naopak Olomouc v oslabení dvakrát skórovala a dotáhla se na rozdíl dvou branek 17:15. Výborný vstup do druhé půle podtrhly hostující hráčky v desáté minutě druhé půle, kdy se jim podařilo ze sedmičky vyrovnat na 20:20 a o tři minuty už šla Olomouc do vedení 22:21. Dvěma brankami se ale na domácí straně prosadila Tereza Indráková, která vrátila Písku vedení 23:22. Vedení ale Sokolkám vydržel jen dvě minuty, v devatenácté minutě šla opět do vedení Zora 25:24 a ve 24. minutě už hostující házenkářky vedly o tři branky 28:28, na což reagovala domácí lavička oddechovým časem. Pauza domácím hráčkám přišla vhod a během dvou minut bylo vyrovnáno 28:28. Tři minuty před koncem za nerozhodného stavu ale vrátila vedení na olomouckou stranu ze sedmičky Iva Malinová, které o půl minuty později sekundovala Michaela Daňková a Olomouc dvě minuty před koncem vedla 30:28. Devadesát tři sekund před koncem snížila domácí kapitánky Iveta Korešová a hostující hráčky se na druhé strašně neprosadily a čtyřicet vteřin před koncem zápasu tak mohly Sokolky vyrovnat a získat tak kýžený bod, nutný k postupu do play-off. Bohužel během hrací doby se písecké hráčky ke střele nedostaly a devítimetrový hod po čase skončil na blokách hráček Zory.

Vývoj utkání silně připomínal podzimní zápas z Olomouce, ve kterém Písek vedl v poločase stejným rozdílem i výsledkem 17:12, ale z vítězství se nakonec radovaly domácí hráčky. Sokolky tak o play-off musí ještě zabojovat proti Mostu a proti Michalovcům, nebo doufat v zaváhání Olomouce, kterou čeká Dunajská Streda a v posledním kole Poruba. Stačí stále jeden bod.

Sokol Písek - DHK Zora Olomouc 29:30 (17:12)

Sestava a branky Písku: Bezpalcová, Kržová - Zelenková 1, Hauserová, Kocová 2, Holanová, Nosková, B. Velková, Korešová 9, Indráková 7, A. Velková, Malcová 1, Bicanová, M. Svobodová 4/1, Seidlová, Boorová 5

Nejvíce branek Olomouce: Daňková 7/4, Vasiljeva 5, Roupcová a Machačová po 4

Rozhodčí: Horáček, Novotný