Venue: Písek Datum st, 16. říj. 2024 Beginn 18:00
Sokol Písek
Písek
-:- Házená Kynžvart
Kynžvart

První utkání v písecké hale v letošní sezóně odehrály v sobotu 7. října písecké házenkářky, které přivítaly pražskou Slavii. Vstup do utkání vyšel jednoznačně lépe Slavii, které se rychle chopila vedení a vytvořila si dvoubrankový náskok, který pomalu navyšovala, ve 12. minutě první půle vedly sešívané už o opět branek. Největší zásluhu na tom měla zejména Adriana Míšová, které se dokázala prosadit jak z křídla, tak po chybách domácích z rychlých protiútoků. K vyrovnání zápasů i skóre došlo pět minut před první sirénou, kdy vyrovnávala domácí kapitánka Iveta Korešová na 14:14, ale hostující hráčky si své vedení vzaly okamžitě zpět a až do konce poločasu držely náskok dvou branek.

Druhá část hry byla ve znamení stíhací jízdy domácích, domácím hráčkám se několikrát během první poloviny druhého poločasu podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale k vyrovnání se dopracovaly opět pět minut před koncem hrací části, kdy tentokrát ze sedmičky vyrovnávala opět Iveta Korešová. V napínavém závěru ale bylo více štěstí na straně Slavie, které dvě minuty před koncem vedla 34:32, na což odpověděla ještě Magdaléna Svobodová snížením na rozdíl jediné branky, stejná hráčka pak mohla i vyrovnat, ale její střela skončila na tyči hostující branky a definitivní tečku za utkáním udělala svým sedmým gólem reprezentační spojka Julie Franková. Slavie se tak na Písek bodově dotáhla, nyní mají oba týmy po sedmi bodech. Sokolkám patří šesté místo tabulky, Slavie je pak díky lepšímu vzájemnému zápasu pátá.

Kateřina Hromádková, trenérka Písku: Nevydařil sem nám vstup do utkání, kdy Slavie na stoprocent využívala našich z útoku a z našich technických chyb přecházela do rychlých protiútoků, které nekompomisně proměňovala a než jsme si na ten styl zvykli, tak nám to chvilinku trvalo a Slavie si vytvořila pětibrankový náskok, což se úkázalo jako rozhodující a i když jsme párkrát zvládli vyrovnat, neměli jsme sílu to utkání otočit.

Sokol Písek – DHC Slavia Praha 33:35 (16:18)

Sestava a branky Písku: Bezpalcová, Kržová, Preslová - Zelenková, Hauserová 1, Kocová 1, B. Velková 1, Korešová 12/2, Indráková 1, Malcová 1, Bicanová 1, M. Svobodová 10, Chlupová 2, Boorová 3

Nejvíce branek Slavie: Míšová 10, Franková 7, Holečková 6

Rozhodčí: Petra Halada – Jan Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 3:5. Diváci: 261