MOL liga 2023/2024 - 4. kolo
Datum ne, 24. zář. 2023 Beginn 18:00
MŠK Dunajská Streda
D.Streda
-:- Sokol Písek
Písek

Zobrazeno: 46

Třetí venkovní utkání v řadě odehrály v neděli v podvečer písecké házenkářky v Plzni. V sestavě Písku chyběla od začátku sezóny zraněná Alena Stellnerová, ke které se před zápasem přidala i Jana Chlupová, více prostoru na hřišti tak opět dostaly dorostenky, které teprve v šestnácti, sedmnácti letech sbírají zkušenosti s nejvyšší soutěží.

Úvod poledního utkání třetího kola zvládly lépe písecké hráčky, které si v sedmé minutě vytvořily tříbrankový náskok 6:3. Po čtvrthodině hry se ale domácím hráčkám podařilo skóre srovnat, ale Sokolky si díky dvěma brankám Emmy Zelenkové vzaly vedení zpět a pět minut před koncem první části vedly už zase rozdílem tří branek 14:11. Náskok tří branek držely svěřenkyně trenérky Hromádkové téměř do konce první půle, ale domácí díky Simoně Schreibmeierové deset vteřin před koncem snížily na rozdíl dvou branek, a tak skončil první poločase 16:14 pro Písek.

Druhý poločas začaly lépe Západočešky, které po minutě hry dokázaly srovnat na 16:16. Vyrovnané skóre utkání vydrželo do sedmé minuty druhé půle, kdy písecké házenkářky díky brankám Zelenkové a Korešové opět svým sokyním odskočily na rozdíl dvou branek a rozdíl pomalu navyšovaly. Do závěrečné desetiminutovky tak šly Sokolky už s pětibrankovým náskokem, který domácí hráčky už do konce utkání nezvládly vymazat. Závěr utkání vyšel lépe domácím hráčkám, kterým se v posledních dvou minutách podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Písecké házenkářky tak i ze třetího utkání této sezóny berou body, tentokrát za vítězství 31:29 proti Plzni a drží se tak na čtvrtém místě tabulky o skóre za třetí Olomoucí. Na závěr je potřeba vyzdvihnout ještě jednou písecké dorostenky, které před zápasem žen zvládly odehrát ještě utkání své kategorie staršího dorostu také proti Plzni a prakticky i hned naskočit do utkání žen. Samotnou kapitolou je pak další střelecký výkon Ivety Korešové, které i ve třetím utkání překonala hranici deseti branek a aktuálně je s pětatřiceti brankami nejlepší střelkyní soutěže.

Kateřina Hromádková, trenérka Písku: Nedělní utkání pro nás bylo strašně důležité, protože šlo o soupeře, se kterým se v každém vzájemném zápase o výsledek a v tabulce s ním bojujeme o play-off. Podařil se nám vstup do utkání, což bylo důležité. Holky vydržely koncertované po celou dobu zápasu i přes to, že utkání bylo vyrovnané a dost agresivní. Střelecky nás samozřejmě táhla Iveta Korešové, ale přidaly se k ní i další hráčky, což je super.

DHC PLZEŇ – SOKOL PÍSEK 29:31 (14:16)

Sestava a branky Písku: Bezpalcová, Kržová, Preslová – Zelenková 3, Hauserová 1, Kocová 3, Velková B. 2, Korešová 12/1, Velková A., Kozáková, Svobodová E., Malcová 1, Bicanová, Svobodová M. 4, Seidlová, Boorová 5

Nejvíce branek Plzně: Schreibmeierová 10, Panošková 5, Fenclová 4

Sedmimetrové hody: 6/4 – 1/1, Vyloučení: 4:0, Rozhodčí: Kateřina Fialová – Marta Sovová, Diváci: 226

# Tým Z B
1 MŠK Dunajská Streda 3 6
2 DHK Baník Most 3 6
3 DHK Zora Olomouc 3 5
4 Sokol Písek 3 5
5 Iuventa Michalovce 3 4
6 Házená Kynžvart 3 3
7 HK Slovan Duslo Šaľa 3 2
8 DHC Plzeň 3 2
9 Handball Club Zlín 3 2
10 DHC Slavia Praha 3 1
11 DHC Sokol Poruba 3 0
12 HK Hodonín 3 0

plazmaplus logo vertical