DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

Házenkářky Michalovců jasně potvrdily roli favoritek, když v nedělní dohrávce 13. kola porazily tým Sokola Písek rozdílem šestnácti branek. Hostující tým ztrácel na domácí suverénky už v 8. minutě 1:5 a do poločasu ztráta Jihočešek narostla na deset branek. Ve druhé půli se hra trochu vyrovnala, vedení domácích přestalo narůstat závratnou rychlostí, a ještě deset minut před koncem stále dělilo týmy jen deset tref. Závěr zápasu ale opět zcela ovládly Východňárky, do sítě Písku nasypaly ještě sedm tref a slavily výhru 34:18. (chf.cz)

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: Musím v první řadě absolutně holky pochválit, protože my tento výsledek bereme. V tom stavu, ve kterém jsme, když srovnám výkonnost naší a Michalovců, což je top mančaft, to je neoddiskutovatelné Tento výsledek bereme i všichni z realizačního týmu a myslím, že holky z tohoto zápasu můžou mít dobrý pocit, byť je ten výsledek o šestnáct branek, tak my z toho dobrý pocit máme.

František Urban: trenér Iuventy Michalovce: Dobrý pocit ze zápasu určitě nemám, nebudu ho hodnotit, protože před sebou máme nejdůležitější zápas sezóny a musíme dát hlavy do kupy. Je to ta samá písnička dokola. Ty hráčky, které jsou na lavičce mají řeči, že nehrají, a když se dostanou na hřiště tak čekají, že to půjde samo, všechno to vychází z tréninku, to je všechno.

Iuventa Michalovce – Sokol Písek 34:18 (17:7)

Nejvíce branek: Holešová a Perederiy po 7, Habánková, Solárová a Nagyová po 3 - Kubišová 5, Součková 4, Boorová a Michková po 2, Galušková L. 2/1. Rozhodčí: Budzák, Zahradník. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/1. Vyloučení: 1:4. Diváci: 500.