DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

První ze dvou víkendových utkání na Slovensku odehrály písecké házenkářky v Prešově. Bohužel ani tentokrát se ale sokolky nevyvyrovaly špatnému vstupu do utkání a po prvních dvaceti minutách prohrávaly 10:3. K většímu brankovému skóre ani nepřispěl fakt, že písecké hráčky nepromněnily 21! vyložených střeleckých pokusů v prvním poločase. Ani vstup do druhého poločasu nevyšel hostujícím hráčkám úplně ideálně, když nechaly domácí odskočit v prvních deseti minutách na již propastný rozdíl třinácti branek. Koncovku utkání už plně ovládla domácí děvčata, která nakonec zvítězila rozdílem osmnácti branek. Písecké házenkářky si tak dva ztracené body z prvního kola zpátky do Písku neodvezou.

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: Ten výsledek, i když vypadá hrozivě, tak si myslím úplně neodpovídá té dnešní předvedené hře a nasazení které dneska holky měly. Ten rozdíl je opravdu v neproměňování, kdy jsme si vypracovali spoustu krásných a jasných šancí a prostě je neproměnili. Vůbec se ten dnešní zápas nedá přirovnat k z zápasům proti Olomouci a zápasu se Slávií, dneska holky opravdu bojovaly a hrály na hranici svých možností.

Bemaco Prešov – Sokol Písek 35:17 (13:5)

Nejvíce branek: Šutranová 6, Liebiedieva 5, Bačíková 5/3 – Kubišová 5/1, Boorová 3/2, sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3, vyloučení: 2 – 2, rozhodčí: Gedeon, Palovčák