DHK Baník Most
Most
-:- Sokol Písek
Písek

V neděli jsme zavítali ve třetím kole Žákovské ligy do pražských Vršovic. I přes dvě absence hráček ze základní sestavy jsme se chtěli o další body porvat i když byl předpoklad, že všechna družstva budou dost vyrovnaná. To se také v průběhu hracího dne většinou i potvrdilo. Holky se prezentovaly týmovým výkonem a makaly všechny co to šlo a vzájemně si pomáhaly. Poctivá obrana a výkon brankářky byl základ, kterého jsme se až na výpadek s Astrou drželi.

Nejprve jsme na úvod vydřeli výhru v sokolském derby se stále se lepšícím družstvem Sokola Vršovice 15:12. Poté jsme s přehledem porazili tým z Moravy, SK Žeravice 22:12. Následně nás čekalo důležité utkání s velmi šikovným družstvem SKH Velká nad Veličkou, se kterým jsou to vždy vyrovnaná utkání. V samotném utkání jsme celou dobu vedli, a i když na začátku druhého poločasu se Veličanky dotáhly na rozdíl jediného gólu, tak další desetiminutovku jsme vyhráli 7:2, což byl rozhodující náskok, který jsme udrželi do konce a vyhráli 19:14.

Toto vítězství nám mělo dodat klid a sebevědomí, před posledním utkáním s Astrou Praha. Do začátku jsme vstoupili hodně ležérně a po sedmi minutách prohrávali 2:5. Ani timeout moc nepomohl a rázem jsme prohrávali 3:8 a působili hodně odevzdaným dojmem a bez chuti se porvat o výsledek. Když už se nám podařilo v poslední pětiminutovce prvního poločasu dotáhnout na rozdíl dvou branek, tak jsme neproměnili opět sedmičku. Přesto jsme šli do druhého poločasu s odhodláním zápas otočit. Když se nám po dvou minutách podařilo konečně vyrovnat, bylo jasné že bude drama až do konce. V závěru jsme to nakonec urvali na naši stranu a díky velkému odhodlání nakonec zvítězili 18:16, i přes velké množství neproměněných šancí (včetně čtyř sedmiček!), což bylo také díky výbornému výkonu brankářky Astry Pavlíny Malantukové, které ale zdárně sekundovala Simča Stejskalová v naší bráně.

Všem hráčkám patří velký dík a pochvala za bojovnost a nasazení a klobouček za ten obrat s Astrou.

I po třetím kole se držíme v celkové tabulce Žákovské ligy na stupních vítězů, kdy před námi je na prvním místě bez ztráty bodu DHC Plzeň a díky lepšímu skóre i DHC Slavia Praha. Na paty nám výrazně šlape se ztrátou jednoho bodu DHK Baník Most. V následujícím kole nás první březnovou sobotu čeká daleký výlet až na hranice s Polskem do Bohumína, kde se utkáme s favoritem soutěže DHC Plzeň, naším nejbližším pronásledovatelem DHK Baník Most a severomoravskými celky ze Sokola Karviná a pořádajícího Bohumína.

Výsledky 3. kola

Sokol Písek -Sokol Vršovice  15:12
Sokol Písek - SK Žeravice 22:12
Sokol Písek - SKH Velká nad Veličkou 19:14
Sokol Písek - TJ Astra Praha 18:16

Sestava a branky: Stejskalová (úspěšnost 48 %), Končelíková (38 %),– Hejlová 25, Měchurová 13, Matějková 8, Polášková 8, Gergelyová 6, Kroupová 5, Králová 4, Tíková 3, Hančurová 2.

Jirka Blanický – trenér starší žačky

Horní řada zleva: trenérka Iveta Kroupová, Andrea Tíková, Anna Polášková, Denisa Hejlová, Lucie Hančurová, Linda Králová, trenér Jiří Blanický.

Dolní řada zleva: Adéla Kroupová, Ema Gergelyová, Helena Měchurová, Veronika Matějková.

Ležící zleva: Simona Stejskalová, Tereza Končelíková.